Mitteametlik ülevaatusnäitus Springshow 2016

Alanud on registreerimine 29.05.2016 toimuvale labradori retriiverite mitteametlikule ülevaatusnäitusele Springshow 2016.
Kohtunik: Haita-Maarit Zahharov (kennel My Brand)
Toimumiskoht: Saku mõis, Juubelitammede tee 4, Saku, Harjumaa.

Näituse korraldaja jätab endale õiguse vajadusel kohtuniku muuta.

Ülevaatusnäituse eesmärgiks on hinnata, milline on Eestis labradoride järelkasv ning kuidas elavad meie eakamad koerad. Samuti anda vähese näitusekogemusega koertele võimalus harjutada rõõmsas ja sõbralikus keskkonnas tulevasteks näitusteks. Lisaks saab tõugu tundva inimese hinnangu oma koera välimikule.

See on erakordne võimalus veeta tore päev teiste labradoride ja nende omanike seltsis, saab õppida, teistega suhelda ning vajadusel ka juhtnööre koera esitamiseks näituseringis. Enne näituse algust toimub näitusekoolitus.

Registreerimine:

Registreerimiseks on vajalikud järgmised dokumendid:

  • Täidetud registreerimisleht
  • Koera tõutunnistuse koopia, juhul kui koer ei ole EST-registris
  • Maksekorralduse koopia

Kõik dokumendid tuleb saata korraga. Mõne eeltoodud dokumendi puudumisel koera näitusele ei registreerita.

Palun kontrollige oma kirja kohalejõudmist.

Registreerimistasud:

ELRÜ liige Mitteliige
Beebi (4-6 kuud), kutsikas (6-9 kuud) 10 € 15 €
Juuniorid (9-12 kuud ja 12-18 kuud) 10 € 15 €
Algajad (alates 18 kuud, eelneva näitusekogemuseta) 10 € 15 €
Veteranid (8-10 aastat ja üle 10 aasta) 10 € 15 €

NB! Registreerimine toimub kuni 08.05.2016

Registreerimistasu maksta Eesti Labradori Retriiverite Tõuühingu arveldusarvele EE742200221060278981 Swedbangas. Makse selgitusse palume kirjutada registreeritava koera nimi ja omaniku nimi.

Lisainfo: Maria Kappi tel: 55 587 526, Natalja Stankevitš-Melnikova tel: 50 18 057, e-mail: springshow@labrador.ee.

Hindamisklassid:

Beebiklass: koerad vanuses 4-6 kuud
Kutsikaklass: koerad vanuses 6-9 kuud,
Juunioriklass I: koerad vanuses 9-12 kuud.
Juunioriklass II: koerad vanuses 12-18 kuud.
Algajad: koerad vanuses alates 18 kuud.
Veteraniklass I:koerad vanuses 8-10 aastat
Veteraniklass II: koerad vanuses üle 10 aasta.

NB! Iga hindamisklassi parim võistleb Best in show’l Springshow winner 2016 nimetusele.

Kohtuniku tutvustusMaarit

Olen Haita-Maarit Zahharov ja kasvatan labradori retriivereid My Brand nime all. Esimene labrador tuli mu ellu ja varastas südame peaaegu kogemata aastal 1998. Esimene koer on alati midagi erilist ja Dolly oli minu elu koer, kes viis mind sügavale koeraharrastusse ja õpetas mulle väga palju selle tõu ja koerte kohta üleüldse. Sellest ajast alates tunnen iga kord labradori nähes, kuidas süda hakkab kiiremini lööma. Labradoride aretamine, kasvatamine, koolitamine ja esitlemine on olnud huvitav hobi ja põnev teekond, millel lõppu ei paista.
Esimene My Brand pesakond tuli siia ilma 2003 ja meie majas sünnib keskmiselt paar-kolm pesakonda kutsikaid aastas. Enamik neist leiavad kodu perekoerana, ent nende seas on olnud mitmeid töötavaid koeri, kes on abiks jahil, politsei- ja piirivalves, teraapias, pimedate juhina, päästekoerana ja ehk tulevikus ka hüpokoertena. Mitmed on saavutanud häid tulemusi näitustel ja koeraspordis, ent rõõmu teeb ka see, et meie kutsikate seast on leidunud lubavaid aretuskoeri teiste kasvatajate aretustöös.
Hindan labradoride puhul head kehaehitust, tüüpi ja liikumist, millele teevad au tõuomane karv ja muidugi see kurikuulus saba. Miski ei tee tuju paremaks, kui ühe labradorikutsika rõõmsalt vehkiv saba. Hindan ka näituseringis vabalt ja rõõmsalt esinevat koera ja ootan juba väga võimalust sügada meie tulevikulootuste ja väärikate veteranide kasukaid!
Olen väga tänulik võimaluse eest hinnata labradore ELRÜ mitteametlikul kutsikate ja veteranide ülevaatusnäitusel. Kohtumiseni Kaharsöödi talus!

Osalemisnõuded:

Kõik koerad peavad olema vaktsineeritud marutaudi, koertekatku, nakkusliku hepatiidi ja parvoviiruse vastu (lisainfo EKL näituste eeskirja lisa 2).

Kõik näitusel osalevad koerad peavad olema märgistatud loetava ID-tätoveeringuga või mikrokiibiga.

Asukoht:

Sponsorite tutvustus:

Total bite
Total Bite kaubamärk on välja töötatud Hollandi loomatoiduspetsialistide ning veterinaaride poolt.
Tooted on Euroopas, esmajoones Hollandis ja Belgias väga populaarsed ning esindatud väga paljudes lemmikloomapoodides ja veterinaarkliinikutes.Selle brändi tunnuslause-sobilik toit igal eluetapil (kasvamine,kehakaalu säilitamine,parima vormi saavutamine,vananemine jne.)-tagab huvitava sortimendi.Kasutusel on erinevad proteiinid nagu kanaliha,kalkun,lammas,kala.Sel aastal tuli välja gluteenivabade toodete sari(lamba-ja jäneselihaga ning kalkuni ja kartuliga),mis sobilik erinevate allergiate ja toidutalumatuste korral.
Kasutatakse vaid parimaid koostisaineid ,et saavutada parim seeduvus ,maitseomadused,terve nahk ning karvakate.
Tootevalikut täiendatakse pidevalt vastavalt toiduainetetööstuse parimatele võimalustele ning uusimatele teadusuuringutele lemmikloomade toitumise valdkonnas.
Tootja ametlik kodulehekülg: totalbite.eu
Eestikeelne info: www.kuivtoit.ee

Minu koer

Minu Koer loomapoe toredad tüdrukud ootavaid Teid Tabasalus.
Kiindumusest ja suurest huvist koerte vastu, oskame pea igas küsimuses, rõõmus ja mures teile abiks olla.
Oleme võtnud suuna lemmiklooma tervisliku toitumise edendamisele ja oleme veendunud, et terve koer on õnnelik koer. Ja teame, et hea tervis tuleb läbi kvaliteetse toidu, aktiivse liikumise, treeningu ja positiivse motiveerimise.
Koera toitumist nõustades, lähtume alati igast koerast individuaalselt ja püüame leida just sellele koerale sobiliku lahenduse. Meeles tuleb pidada, et sinu parima sõbra silmad,kõrvad, hambad, nahk jne – peavad püsima ise ilusad, puhtad ning terved. Kui me peame neid puhastama – veelgi hullem mööda loomakliinikuid käima ning antibiootikume kasutama, siis midagi on selle looma toitumises väga valesti ja tuleb välja mõelda – mis. Kui oleme leidnud koerale talle sobiva sööda, siis arsti juurde on meil asja ainult vaktsineerima. Rõõm heast tervisest – on meie moto :).
Oskame abiks olla kutsika ja koera kasvatamisel ning põhilisemate käitumisprobleemide puhul teame soovitada lihtsamaid nippe. Peame ülioluliseks kutsika ja koera sotsialiseerimist ja järjepidevat koolitamist. Üks meie tüdrukutest tegeleb aktiivselt koerte treeningutega ja pakub koertehoiu teenust. Samuti töötab meie juures groomer ning teine tiimi liige on pühendunud koerte fotograafiale – infot ja kontaktid saate meie juurest poest või kasvõi kirjutades Tabasalu Lemmikloomade kaupluse Facebooki sõnumitesse.
Nii enda, kui klientide koerte peal tulemusi nähes, oleme kõige enam rahul BonaVentura kuivtoitude, maiuste ja konservidega.
Ootame Teid Tabasalus Klooga mnt 5a, samuti internetis www.lemmikutoit.ee ja Facebookis Tabasalu Lemmikloomade kaupluse nime all.
Ilusat suve algust ja kohtumisteni!