Retriiverite tõukatse 27.septembril

Alanud on registreerimine 27.septembril 2014.a Harjumaal, Keila vallas toimuvale retriiverite tõukatsele. Kohtunikuks on Vesa Hietikko.IMGP4717

RETRIIVERITE TÕUKATSE SAAGIGA ja RETRIIVERITE TÕUKATSE DUMMYGA

27.september 2014

Soodajärv, Harjumaa

Kohtunik: Vesa Hietikko (Soome)

Retriiverite tõukatse on tõuomaste instinktide test, kus saavad osaleda üle 8 kuu vanused retriiveri tõugu koerad. Katse eesmärgiks on hinnata, kas koera iseloom on omane retriiveri tõule ning kas koeral on eeldusi, mis võimaldavad teda koolitada pisisaagi toomiseks ja/või retriiverite jahikatseteks. Katse koosneb neljast osast: sotsiaalsuse hindamine, veetöö, otsing ja jälg. Retriiverite tõukatset on võimalik läbida kas saagi või dummyga. Saagiga katsel kastutatakse veetööl parte, maatööl vareseid ning jäljel küülikut.

Tõukatse saagiga sooritanud koer saab taotleda rahvusvahelise FCI töösertifikaadi, mis annab õiguse registreerida koera kõigil näitustel kasutusklassi ning võimaldab kinnitada rahvusliku ja ka rahvusvahelise välimikutšempioni tiitli. Tõukatse dummyga sooritanud koer saab taotleda rahvusliku töösertifikaadi, mis annab õiguse registreerida koera rahvuslikel-, rühma- ja erinäitustel kasutusklassi ning võimaldab kinnitada vaid EST V CH tiitli.

REGISTREERUMINE:

Registreeruda saab kuni 14.septembrini või kuni kohti jätkub. Osavõtjate arv on piiratud: osaleda saab kuni 12 koera. Eelisjärjekord on Eesti Labradori Retriiverite Tõuühingu liikmetel.

Juhul, kui 28.septembril toimuvale retriiverite tasemekatsetele registreerub vähem koeri, siis on ka 28.septembril võimalik sooritada tõukatset vastavalt vabade kohtade olemasolule!

Registreerimiseks on vaja saata e-maili aadressile too@labrador.ee:

  • täidetud registreerimisleht,
  • koopia tõutunnistusest (juhul kui koer ei ole EST- võin FIN-registris),
  • koopia maksekorraldusest.

OSALEMISTASUD:

Kuni 14.09.2014
Retriiverite tõuühingute liikmed* 35 €
Mitteliige 40 €

* Liikme soodushind kehtib Eesti Labradori Retriiverite Tõüühingu, Eesti Retriiverite Tõuühingu, Eesti Kuldsete Retriiverite Tõuühingu, Eesti Kiharakarvaliste Retriiverite Tõuühingu ja Eesti Nova Scotia Retriiverite Tõuühingu liikmetele.

Osavõtumaksu palume tasuda Swedbanka MTÜ Eesti Labradori Retriiverite Tõuühingu arvele nr EE742200221060278981, selgitusse kirjutage: ”oma nimi ja tõukatse 2014″.

Korraldustoimkond vajab katsel abilisi. Abilistele soodustus koera registreerimistasus. Andke teada oma soovist katsel abistada enne koera registreerimist!

Oluline teada:

Koer peab olema märgistatud kas mikrokiibi või tätoveeringuga. Katsele palume osalejatel kaasa võtta koera vaktsineerimisraamat, vaktsineerimisnõuded on samasugused nagu EKL näitustel.

Täiendav info katse kohta:

Reeli Kuhi-Thalfeldt, e-mail: too@labrador.ee, tel: 51 86 241.

Asukoht: