Retriiverite tõu- ja tasemekatse 30.09-01.10.2017

Alanud on registreerimine 30. septembril ja 1. oktoobril 2017.a Läänemaal, Piirsalu külas, Mustjärvel toimuvatele retriiverite tõu- ja tasemekatsele. Kohtunikuks on Ari-Pekka Fontell Soomest.IMGP4717

RETRIIVERITE TÕUKATSE SAAGIGA/DUMMYGA ja RETRIIVERITE TASEMEKATSE

30. september (tõukatse) ja 1. oktoober (tasemekatse) 2017

Toimumiskoht: Mustjärv, Läänemaa (Piirsalu küla)

Kohtunik: Ari-Pekka Fontell (Soome)

 

Retriiverite tõukatse on tõuomaste instinktide test, kus saavad osaleda üle 8 kuu vanused retriiveri tõugu koerad. Katse eesmärgiks on hinnata, kas koera iseloom on omane retriiveri tõule ning kas koeral on eeldusi, mis võimaldavad teda koolitada pisisaagi toomiseks ja/või retriiverite jahikatseteks. Katse koosneb neljast osast: sotsiaalsuse hindamine, veetöö, otsing ja jälg. Retriiverite tõukatset on võimalik läbida kas saagi või dummyga. Saagiga katsel kastutatakse veetööl parte, maatööl vareseid ning jäljel küülikut.

Tõukatse saagiga sooritanud koer saab taotleda rahvusvahelise FCI töösertifikaadi, mis annab õiguse registreerida koera kõigil näitustel kasutusklassi ning võimaldab kinnitada rahvusliku ja ka rahvusvahelise välimikutšempioni tiitli. Tõukatse dummyga sooritanud koer saab taotleda rahvusliku töösertifikaadi, mis annab õiguse registreerida koera rahvuslikel-, rühma- ja erinäitustel kasutusklassi ning võimaldab kinnitada vaid EST V CH tiitli.

Retriiverite tasemekatse on mõeldud retriiverite tõukatse läbinud koertele ning selle eesmärgiks on hinnata koera suutlikkust toimida kasutuskõlbiku jahikoerana (juhitavus, sõnakuulelikkus, iseseisev töö) retriiverile tüüpilises jahiolukorras.

Katse on üles ehitatud pidades silmas, et sooritatavad ülesanded vastaksid võimalikult palju tõelisele jahiolukorrale. Katsetel antakse koerale vastavalt tema oskustele järk (I, II, III) ja võistlemine toimub kolmes klassis – alg, ava ja võitjaklassis ning järgmisse klassi pääsemiseks tuleb saavutada võisteldavas klassis I järk. Katsel kasutatakse saaki.

Edukatel koertel on võimalik saada Eesti Retriiverite Töökatsete Tsempioni (EST RT CH) tiitel, mis omistatakse koerale, kes on saanud tasemekatse võitjaklassis kolm I järku ning lisaks saanud erinäituselt vähemalt hinde “hea”. Koerad, kellele on juba omistatud FCI liikmesriigi retriiverite töökatsete tšempioni tiitel, vajavad EST RT CH tiitli saamiseks  võitjaklassist ühte I järku.

REGISTREERIMINE:

NB! KOHAD ON TÄIS JA REGISTREERIMINE LÕPPENUD! Kuid on võimalik lisada end varunimekirja.

Registreeruda saab kuni 27.septembrini või kuni kohti jätkub. Osavõtjate arv on piiratud: osaleda saab kummalgi katsel kuni 12 koera (eeldusel, et osalejaid on tasemekatsel kõigis kolmes võistlusklassis).
Juhul, kui 30. septembril toimuvale retriiverite tõukatsele registreerub vähem kui 9 koera, siis on võimalik mõne tasemekatse võistlusklassi lisamine ka 30. septembrile.

Registreerimiseks on vaja saata e-maili aadressile too@labrador.ee:
– täidetud registreerimisleht
– koopia tõutunnistusest (juhul kui koer ei ole EST- või FIN-registris),
– koopia maksekorraldusest
– Tasemekatse puhul: koopia tõukatse läbimisest või tasemekatsel I järgu saamisest, juhul kui tulemust ei ole esitatud katsete registris või EKL-i tõuregistris.

OSALEMISTASU:

Kuni 27.09.2017
Retriiverite tõuühingute liikmed* 35 €
Mitteliige 40 €

* Liikme soodushind kehtib Eesti Labradori Retriiverite Tõüühingu, Eesti Retriiverite Tõuühingu, Eesti Kuldsete Retriiverite Tõuühingu, Eesti Kiharakarvaliste Retriiverite Tõuühingu, Eesti Nova Scotia Retriiverite Tõuühingu ja Eesti Siledakarvaliste Retriiverite Tõuühingu liikmetele.

Osavõtumaksu palume tasuda Swedbanka MTÜ Eesti Labradori Retriiverite Tõuühingu arvele nr EE742200221060278981, selgitusse kirjutage: “oma nimi ja tõukatse 2017” või ”oma nimi ja tasemekatse 2017″.

Oluline teada:

Koer peab olema märgistatud kas mikrokiibi või tätoveeringuga. Katsele palume osalejatel kaasa võtta koera vaktsineerimisraamat, vaktsineerimisnõuded on samasugused nagu EKL näitustel.

Täiendav info katse kohta:

E-mail: too@labrador.ee
Tel: 558 0024, Maria Grigorjeva (EST, RUS, ENG).

Asukoht: