Retriiverite tõu- ja tasemekatse harjutuskatse 13.05.2018

13.mail 2018.a toimub Harjumaal, Soodajärvel retriiverite tõu- ja tasemekatse harjutuskatse. Kohtunikuks-koolitajaks Koit Latik.

IMGP1544

RETRIIVERITE TÕU- JA TASEMEKATSE HARJUTUSKATSE

13.mai 2018

Toimumiskoht: Soodajärv, Harjumaa

Kohtunik-koolitaja: Koit Latik

Harjutuskatse on suurepärane võimalus selgitamaks välja oma koera tugevad ja nõrgad küljed enne 26.-27.mail 2018.a toimuvaid ametlikke katseid. Oodatud on kõik, kes tahavad proovida oma koera oskusi ning ka need, kes on juba katsel osalenud. Harjutuskatse viiakse läbi täpselt samamoodi nagu ametlik katse. Tõukatsel on veetöö, maastikust otsimine ja jälg. Tasemekatsel on markeerimis-, otsimis-, juhtimis- ja jäljeülesanne. Saagina kasutatakse parte, kajakaid vareseid, faasaneid ja küülikut. Dummykatsele minejatele kasutatakse dummysid. Võimalik harjutada oma koera ka püssilasu ja paadiga.

REGISTREERIMINE:

Osavõtjate arv on piiratud: osaleda saab kuni 12 koera. NB! Harjutuskatse kõik kohad on täis. Võtame koeri vastu vaid ootejärjekorda.

Registreerimiseks on vaja täitja registreerimisvorm.

OSALELMISTASU:

Retriiverite tõuühingute liikmed* 25 €
Mitteliige 30 €

* Liikme soodushind kehtib Eesti Labradori Retriiverite Tõüühingu, Eesti Retriiverite Tõuühingu, Eesti Kuldsete Retriiverite Tõuühingu, Eesti Kiharakarvaliste Retriiverite Tõuühingu ja Eesti Nova Scotia Retriiverite Tõuühingu liikmetele.

Osavõtumaksu palume tasuda Swedbanka MTÜ Eesti Labradori Retriiverite Tõuühingu arvele nr EE742200221060278981, selgitusse kirjutage: ”Harjutuskatse 2018 ja koera nimi″.

Kohtuniku tutvustus:

Minu lähem kokkupuude labradoridega sai alguse 2003 aastal, kui Soomest sai toodud labrador retriiver Sarmi (Strongline’s Key Question). 2006.aastal sündis esimene pesakond ning kokku on kennelis Huntkey sündinud 5 pesakonda labradori retriivereid. Praegusel hetkel on kennelis 1 emane labrador Säde (Huntkey Lighter) ning üks Hannoveri verekoer Riko. Jahimehena hindan labradoris intelligentsust, tasakaalus psüühikat, töötahet ja hästi säilinud jahiinstinkte. Hästi väljendunud tõuomased instinktid, tugev närvikava, rahulikkus ja arukus on need omadused, mis teevad labradorist imepärase sõbra ja jahikaaslase, kes on suuteline tunde trotsima külma tuult ja vihma, otsima haavatud ulukit torkivast tihnikust ning tooma kütitud linde ka jäisest veest. Seetõttu pean väga oluliseks labradoride jahikoolitust.

Oluline teada:

Harjutuskatsel osalevatele koertele kehtivad samasugused vaktsineerimisnõuded nagu EKL-i näitustel.

Täiendav info harjutuskatse kohta:

E-mail: too@labrador.ee, tel: 5186241, Reeli Kuhi-Thalfeldt

Asukoht: