Näitused

Koeranäituste eesmärgiks on anda hinnang sellele, kuivõrd hästi vastab koera välimik F.C.I. poolt kehtestatud tõustandardile. Aretusreeglite kohaselt peab koeral olema vähemalt hinne “VH” kahelt erinevalt kohtunikult ning seejuures peab vähemalt üks hinnetest olema saadud tõu erinäituselt või rahvusvaheliselt näituselt. Enne näitusel osalemist tasub tutvuda EKL näituste eeskirjaga.

Edukatel näitusekoertel on võimalik taotleda välimikutšempioni tiitlit, mille tingimused määratleb EKL poolt omistatavate tšempionitiitlite statuut:

Tiitel “Eesti Juuniortšempion” (EST JCH) omistatakse koerale, kes on saanud kolm juuniorsertifikaati (JUN SERT) kolmelt erinevalt kohtunikult.

Tiitel “Eesti Välimikutšempion” (EST CH) omistatakse koerale:

  • kes on saanud kolm Eesti Välimikutšempioni Kandidaadi Sertifikaati (SERT-i) või
  • kes on saanud kaks JUN SERT-i ja kaks SERT-i erinevatelt kohtunikelt või
  • kellele on omistatud EST J CH tiitel ja kes on saanud ühe SERT-i.
  • Vähemalt üks SERT peab olema saadud vähemalt 24 kuu vanusena.
  • Koer peab olema läbinud tõukohased töökatsed.

Tiitel “Eesti Veterantšempion” (EST Vet CH) omistatakse koerale, kes on saanud kolm veteransertifikaati (VET SERT) kolmelt erinevalt kohtunikult.

Labradori retriiverite erinäituste eripära

28.02.2019 võttis ELRÜ juhatus vastu ning 14.03.2019 kinnitas EKLi juhatus labradori retriiverite erinäituse statuudi. Selle kohaselt on labradoride erinäituse korraldajal õigus läbi viia koerte kirjeldamine ja hindamine eraldi kolme värvuse (must, kollane ja pruun) järgi ning anda välja kuni 6 juuniorsertifikaati, kuni 6 veteransertifikaati ning kuni 6 sertifikaati (iga värvuse mõlema sugupoole esindajale eraldi), juhul kui sertifikaatidele võistlevatesse klassidesse (juuniori-, noorte-, ava-, kasutus-, tšempioni-, ja veterani) registreerub vähemalt 50 koera.

TÄIENDAV INFO:

Ühingu näituste korraldamise koordinaatoriks on Maria Kappi show@labrador.ee.